Lukaku bëhet qesharak në Shkup, paska vërtet një problem të madh

1

Para se Nejmar të shkonte te PSG, një ndër lëvizjetve bujshme të verës ishte Romelu Lukaku nga Evertoni te Mançester Junajtid.

85 milionë euro, a vlen belgu aq? Të shumtë janë ata që mendojnë se jo, duke evidentuar problemet e sulmuesit në aspektin teknik. Në fakt, ka pasur plot raste ku Lukaku ka gabuar gola të lehtë, për shkak se kontrollin e topit nuk e ka prej mëndafshi, por ajo që bëri në Shkup kundër Realit ishte një armë e paparë për ata që e kritikojnë.

Kros në zonë, Pogba me kokë nuk arriti të thyente Kejlor Navasin dhe topin e grushtuar e gjuajti Lukaku, pak metra larg vijës fatale. Nuk mund të gabonte, apo jo?!

SHPËRNDAJE

1 KOMENT

  1. LUKAKU ESHTE KOT … ME MIRE NJE NEIMAR QE 4 LUKAKU … EDHE PER NE SHQIPERI LUAKU SKA VEND … POR MORINIO BERI NJE GABIM TE MADHE DHE DO TA SHIKOJE GJATE SEZONIT ….. LUKAKU KA VETEM BUJE … BEN SI GARIP SI GANSTERR …. DHE SDIN TE LUAJE FOOT …MORATTA DO TA LEJE NE STOL LU KA KEN E BELGJIKES …

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image