Luis Enrike e zyrtarizon: Në fund të sezonit largohem

0

Pas fitores 6-1 kundër Sportingut të Gihonit, Luis Enrike ka dalë para medieve për të folur për diçka tjetër, më të rëndësishme se ndeshja, sepse ka lajmëruar se do të lërë drejtimin e Barcelonës në fund të sezonit.

“Është një vendim shumë i vështirë për mua, e kam menduar gjatë, por besoj se duhet të bëjë atë që ndjej dhe që mendoj. Nuk ka kthim pas, në fund të sezonit nuk do të rinovoj me Barcelonën. Përpara sezonit kam folur me Albert Soler dhe Robert Fernandezin dhe u thashë që ekzistonte mundësia që të mos rinovoja, por më thanë të mos nxitohesha. Tani erdhi koha të marr një vendim dhe po e bëj publik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here