Luftë para derbit të Lisbonës, vdes një tifoz

0

Sot në mbrëmje në Lisbonë luhet derbi historik Sporting-Benfika.

Si zakonisht, është një ndeshje që vlen shumë më tepër se thjesht 3 pikët dhe fatkeqësisht grupet më ekstreme të tifozerisë e kthejnë Lisbonën në arenë, ku lajnë hesapet.

Mbrëmë erdhi edhe lajmi tragjik: një tifoz italian humbi jetën afër stadiumit Da Luz, gjatë trazirave mes tifozerive.

Tifozi 41-vjeçar i Fiorentinës gjendej në Lisbonë për të bërë tifozllëk për Sportingun, pasi tifozeritë janë të binjakëzuara.

Sipas policisë, hetimet janë ende duke u zhvilluar, por tifozi u godit nga një makinë që po ecte me shpejtësi të lartë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here