Luftë në Brazil, në një ndeshje ‘fshatrash’!

0

Kampionati krahinor Brasiliense, ndeshja Gama-Brasiliense, rivalë lokalë, ku natyrisht çdo derbi është një betejë më vete, edhe pse realisht bëhet fjalë për klube të vegjël, që luajnë në kategoritë e ulta dhe nuk kanë më shumë se 2000-3000 tifozë për ndeshje, e shumta…

Një faull në mesfushë bën të plasë sherri mes lojtarëve dhe aq u desh që të shpërthenin edhe tifozeritë në një luftë absurde, ku nuk e merr vesh i pari të dytin.

Shihni videon e çmendur!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.