Lotito dorëzohet për Bilian, Montela e pret!

0

 

Futbollisti i Argjentinës dhe Lacios, Lukas Bilia, është pranë kalimit te Milani. Tashmë akordi thuajse është gjetur mes dy klubeve, edhe pse diferenca, sipas asaj që shkruhet, mbetet vetëm 2 milionë euro. Milani ka arritur të ofrojë 15 milionë euro dhe 3 bonuse, ose kartonin e Xhanluka Lapadulës, që dëshirohet nga Simone Inzagi, i bindur se ka humbur ish-mesfushorin e Anderlehtit. Sakaq, për Bilian gati kontrata për katër vite prej 3,5 milionë eurosh në sezon me fanellën e Milanit.

Ai, madje, s’ka shkuar në grumbullimin e Lacios, Aronco di Kadore, duke lënë përshtypjen se tashmë ka mbaruar çdo gjë dhe pritet vetëm zyrtarizimi i akordit. Lotito, i bindur se do ta humbë në janarin e ardhshëm me zero, është me shpatulla pas murit. Kështu, Montela pritet që të ketë edhe goditjen e tetë, ai lojtar që do të bënte diferencën dhe do të rregullonte jo pak mesfushën, duke qenë se mund të luante si organizator.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here