Lomachenko rikthehet në ring, titulli i tretë kampion bote e çon në Londër

0

Boksieri ukrainas Vasyl Lomachenko do të rikthehet më datë 31 gusht në ring. Kundërshtari i mbajtësit të dy brezave kampion bote në peshat e lehta . (lightweight, deri në 59 kg) do të jetë anglezi Luke Campbell.

Të dy boksierët janë vënë përballë njëri-tjetrit në daljen e parë për shtyp për këtë super duel që do të zhvillohet në “O2 Arena”, Londër

Perveç dy brezave kampion bote WBO dhe WBA të cilët janë në pronësi të Lomachenkos, në këtë duel do fituesi do të bëjë dhe brezin vakant kampion bote të konfederatës WBC, . Në rast fitoreje, Lomachenko do të jetë vetëm një brez larg (brezi i konfederatës IBF) shpalljes kampion i padiskutueshëm në divizionin e peshave të lehta (lightweight).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.