“Lojtari i muajit” në Premier Ligë, edhe Shaqiri në garë

0

Mançester Siti fluturon drejt titullit, Guardiola mahnit me lojën e skuadrës së tij dhe lojtarë si Aguero e De Brujne kanë arritur kulmin e karrierës, duke shënuar dy dhënë asiste pa fund.

Për këtë arsye, nuk është çudi që Aguero është sërish në listën e lojtarëve kandidatë për çmimin Lojtari i Muajit në Premier Ligë, çmim shumë i vlerësuar, dhënë nga Premier Liga, në bashkëpunim me EA Sports.

Nuk është vetëm Aguero dhe përballë ka rivalë në formë fantastike, duke nisur nga Mohamed Salah, njeriu i rekordeve të Liverpuli.

Po shkëlqen edhe Hazard, me Çelsin e ringjallur në shkurt, ashtu si mesfushori mahnitës Dembele te Totenhemi.

Jashtë klubeve të kreut, në garë është Xhekson Shaqiri, me shqiptarin që është kthyer në formë fantastike me trajnerin e ri Pol Lambert. Tre gola e një asist, 7 goditje në kuadrat, një më pak se Salah e De Brujne, që kanë nga pas skuadra shumë herë më cilësore se Shaqiri.

Për të votuar për Shaqirin është e lehtë https://potm.easports.com/, pasi çdo përdorues interneti mund të votojë një herë dhe nëse gjithë shqiptarët votojnë për Shaqirin, mund ta fitojë ai çmimin prestigjioz.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image