Llullaku e nis me humbje në Superkupë

0

Ka nisur sot sezoni i ri në Kazakistan, kampionat goxha cilësor dhe i pasur.

Sot u luajt Superkupa e Kazakistanit, me kampionët e Astanas që vizituan Kairat Almatin, skuadër që doli e dyta sezonin e shkuar, vetëm dy pikë pas Astanas.

Sot erdhi hakmarrja e Kairatit, që triumfoi 2-0, me dy gola në 15 minutat e fundit të ndeshjes.

Tek Astana luajti nga minuta e parë Azdren Llullaku, i cili debutoi me ekipin e ri, por nuk mundi të ishte vendimtar.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image