Llapi presion kryesuesve, likuidon me “tris” KEK-un

Llapi e ka nisur me fitore vitin, teksa ka fituar në transfertë me KEK-un. Skuadra nga Podujeva triumfoi me rezultatin 0-3 dhe kështu i dërgon një mesazh Prishtinës kryesuese dhe Feronikelit të vendit të dytë. Diferenca është ngushtuar në dy pikë.

Sa i takon ndeshjes, është dashur një penallti e kthyer në gol nga Mentor Zhdrella për t’u zhbllokuar gjithçka. Në fundin e pjesës së parë Llapi shënoi edhe golin e qetësisë dhe ishte Namani ai që e dërgoi topin në rrjetë.

Me këtë rezultat skuadra e drejtuar nga Xhengiz Rexhepi shkoi e qetë në dhomat e zhveshjes. KEK-u nga minuta e 39-të ishte me një lojtar më pak, çka nuk e rrezikonte fitoren e miqve. Në fund të takimit Llapi realizoi edhe golin e tretë me Arbnor Ramadanin. Një fitore e detyruar për skuadrën nga Podujeva, që pret rezultatet e rivalëve, të cilët luajnë të hënën.