Kategoria e Parë/ Mbyllen 45 minutat në të dy grupet, Lushnja kryeson falë Mezinit

0

Ditën e sotme është duke u luajtur java e 13 e Kategorisë së Parë. Grupi A ka rezervuar gola në të tre takimet që tashmë kanë mbyllur 45 minutat e para të takimit. Kastrioti dhe Besëlidhja momentalisht janë duke udhëhequr takimet respektive, duke mbajtur ritmin për të arritur objektivin në ngjitjen në një kategori më sipër.

Ndërkohë, në Grupin B Lushnja ka qenë ekipi i vetëm që ka gjetur rrugën e rrjetës në pjesën e parë të ndeshjes, teksa është duke fituar me shifrat minimale 1-0 kundër Devollit falë golit të Mezinit./Sport Ekspres/

Grupi A

Tërbuni 0-1 Kastrioti | Marku 13?

Veleçiku 0-1 Besëlidhja | Dibra 30’

Burreli 2-0 Erzeni | Hyska 12?, Beci 30?

Grupi B

Lushnja 1-0 Devolli  | Mezini 36?

Elbasani 1-0 Oriku  | Peposhi 45’+1’

Iliria 0-0 Apolonia

Turbina 0-0 Besa

Shënkolli 0-0 Pogradeci

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.