Lista e Shqipërisë së Beqirit, pritet debutimi i Asallarit që vjen nga Gjermania

0

Shqipëria U-17 e ka publikuar listën e saj sa i përket kualifikueseve të UEFA-s që do të zhvillohen në Portugali. Në të njëjtin grup me kuqezinjtë janë Portugalia, Ukraina dhe Gjeorgjia.

Takimet do të zhvillohen brenda 6 ditëve ndërsa tashmë është gjithçka e qartë sa i përket listës. Me pritshmëri të lartë pritet të shihet debutimi i Asallarit që ka luajtur më parë një ndeshje edhe me grupmoshat e Gjermanisë, ndërsa bën pjesë e Monchenglabach. Trajneri Beqiri ka arritur të ndërthur elementet e ardhur nga Europa me ata të kampionatit shqiptar. /Sport Ekspres/

Ndeshjet Kualifikuese:
13 nëntor/ Portugali-Shqipëri
16 nëntor/Ukrainë-Shqipëri
19 nëntor/Shqipëri-Gjeorgji

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.