Lista e Italisë: Tre debutues për Mançinin, Baloteli dhe Beloti jashtë

0

Italia do të përballet me Portugalinë (17 nëntor, Nations League) dhe SHBA (20 nëntor, miqësore), ndërsa Roberto Mançini ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këto dy sfida.

Hera e parë në kombëtare për tre lojtarët: mesfushorë Tonali të Breshias dhe Sensi të Sasuolos, si dhe sulmuesin e krahut të Hofenhajmit, Vinçenco Grifo.

Jashtë Mario Baloteli dhe Andrea Beloti, pavarësisht se sulmuesi i Torinos është rikthyer në formë dhe po shënon në kampionat, ndërsa De Shiljo i Juventusit është rikthyer në kombëtare.

Lista e lojtarëve të grumbulluar me Italinë

PORTIERË: Alesio Kranjo (Kaljari), Xhanluixhi Donaruma (Milan), Salvatore Sirigu (Torino)

MBROJTËS: Kristiano Biragi (Fiorentina), Leonardo Bonuçi (Juventus), Xhorxhio Kielini (Juventus), Matia De Shilio (Juventus), Emerson Palmieri Dos Santos (Çelsi), Alesandro Florenci (Roma), Alesio Romanjoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus)

MESFUSHORË: Nikolo Barela (Kaljari), Roberto Galiardini (Inter), Zhorzhinjo (Çelsi), Lorenco Pelegrini (Roma), Stefano Sensi (Sasuolo), Sandro Tonali (Breshia), Marko Verrati (PSG)

SULMUES: Domeniko Berardi (Sasuolo), Federiko Bernardeski (Juventus), Federiko Kieza (Fiorentina), Vinçenco Grifo (Hofenhajm), Çiro Imobile (Lacio), Lorenco Insinje (Napoli), Kevin Lasanja (Udineze), Leonardo Pavoleti (Kaljari), Mateo Politano (Inter).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.