Lista e finales, Zidan grumbullon edhe të birin

0

Zinedin Zidan ka habitur të gjithë në Spanjë, duke grumbulluar edhe të birin e vet Enzo për ndeshjen finale në Champions League, nesër në mbrëmje kundër Juventusit.

Mesfushori 22-vjeçar zakonisht aktivizohet me Real Madrid B dhe nuk ka luajtur kurrë mbi divizionin e tretë, por ka gjetur vend në listën e lojtarëve që do të mundohen të çojnë në Madrid kupën e 12-të “me veshë të mëdhenj”.

Enzo, i cili është quajtur kështu në nder të legjendës uruguaiane Enzo Françeskoli, me shumë mundësi do ta ndjekë ndeshjen nga tribuna, sepse zor se Zidan do ta përfshijë në 18-she, veprim që do të shkaktonte polemika pa fund.

Pjesa tjetër e skuadrës është e zakonshme, me Geret Bejlin që me shumë mundësi do ta nisë nga stoli, pasi nuk është në formën e vet më të mirë dhe pas operacionit në gju është stërvitur dhe ka luajtur me dhimbje.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image