Lilaj: Moment ters, edhe dëmtimi i Jashanicës na mungonte

0

Mesfushori i Skënderbeut, Sabien Lilaj, konfirmoi edhe sot se është në një formë spektakolare dhe tashmë shënon edhe me gjuajtje nga distanca, pas shumë golave me 11-metërsh gjatë sezonit.

Megjithatë, Lilaj ishte paksa i dëshpëruar pas ndeshjes, për shkak të dëmtimit të Jashanicës: “Vinim pas një fitoreje në Durrës dhe ishte disi më e lehtë sot. Kampionat e kupë? Mundohemi t’i marrim ndeshjet një nga një, pa e ulur ritmin. Nëse i fitojmë të dyja, jemi të lumtur, por objektivi kryesor është kampionati.

“Gëzimin e fitores na e zbehu dëmtimi i Jashanicës. Edhe javën e shkuar na ndodhi diçka me vëllain e Osmanit, është një moment i pafat për të gjithë, por të shpresojmë të lëmë gjithçka pas sa më shpejt.

“Kupa objektiv dytësor? Edhe sot luajtëm thuajse me gjithë titullarët, besoj se i kemi forcat për ta fituar.

“Rotacioni i nevojshëm? Në fazën e parë të kampionatit kemi zhvilluar shumë ndeshje, por në fund i bindemi të gjithë trajnerit. Nuk mund të kërkojmë pushime në ndeshje të tilla, pasi kampionati sapo ka rinisur”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image