Liga spanjolle nervozon PSG-në, Nejmar pezull

0

Nejmar, “mister 222 milionë”, është prezantuar në Paris dhe pret debutimin, por ai nuk erdhi fundjavën e shkuar për shkak të vonesave burokratike.

Duhet të kalojë lejekalimi ndërkombëtar (ITC), procedurë e thjeshtë, shumicën e kohës.

Problemi është se Liga Spanjolle e Futbollit e ka marrë me nge. Ende nuk ka dërguar asgjë dhe nëse nuk e bën deri të enjten, Nejmar digjet edhe për ndeshjen e fundjavës në kampionat.

Nga La Liga thonë se duhet kohë, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, por PSG e ka kuptuar se në Spanjë po ia bëjnë qëllimisht, ndaj mund të drejtohen në FIFA, por edhe aty do të ketë vonesa.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image