Lëvizjet në Superiore: Teuta aktive, Vllaznia e Flamurtari në gjumë

0

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. SportEkspres.com deri në fund të merkatos do të përditësojë lëvizjet zyrtare që bëhet në klubet e elitës së futbollit shqiptar. Deri më tani janë të konfirmuara lëvizjet e mëposhtme.

LËVIZJET E MERKATOS SË VERËS

PARTIZANI
Afrime: Enea Bitri (rikthim nga huazimi – Kamza), Uilliam Kordeiro (Kukësi), Esin Hakaj (Teuta) ; Largime: Skënder Gega, Rubin Hebaj (përfundim huazimi – Domzhale),
Trajner: Franko Lerda, i konfirmuar

KUKËSI
Afrime: Arlind Kalaja (rikthim nga huazimi-Kastrioti), Ilir Avdyli (Kamza), Emiljano Musta (Flamurtari), Marko Van Basten Çema (Dinamo), Bruno Lulaj (Skënderbeu) ; Largime: Maurice Gomis (përfundim huazimi – SPAL), Rexhinaldo, Irakli Dzaria, Uilliam Kordeiro (Partizani), Arlind Kalaja (Teuta)
Trajner: Ernest Gjoka, i konfirmuar

TEUTA
Afrime: Dajan Shehi (rikthim nga huazimi – Kastrioti), Xhonathan Lajthia (rikthim nga huazimi – Erzeni) ; Rustem Hoxha (Luftëtari), Blagoja Todorovski (Shkëndija Tetovë), Aleksandro Kuro (Kerkyra), Albano Aleksi (Luftëtari), Arlind Kalaja (Kukësi); Largime: Erlis Frashëri (Gjilani), Latif Amadu, Ditmar Bicaj, Seku Kamara (përfundim huazimi – Besëlidhja), Dajan Shehi, Esin Hakaj (Partizani), Armando Vajushi
Trajner: Bledi Shkëmbi, i konfirmuar

LAÇI
Afrime: Kirian Nuabueze (Drita), Aleksandar Ignjatoviç (Sloboda Tuzla), Rudolf Turkaj (Iliria); Largime: Malik Mane, Bojan Najdenov, Ivan Galiç, Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj (përfundim huazimi-Lokomotiva Zagreb), Denis Pjeshka, Klaudio Çema
Trajner: Sulejman Starova, i konfirmuar

SKËNDERBEU

Afrime: – ;  Largime: Kristi Vangjeli (Adelaide Olympic), Orges Shehi, Kuasi Sibo (përfundim huazimi – Watford), Marko Pervan (përfundim huazimi – Osijek), Bruno Lulaj (Kukësi)
Trajner: ?

FLAMURTARI
Afrime: – ; Largime: Lejdi Liçaj, Emiljano Musta (Kukësi), Elton Kale (Tirana), Idriz Batha (Tirana), Agustin Torasa (Tirana), Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Franc Veliu, Artim Pollozhani, Argjend Mustafa
Trajner: ?

LUFTËTARI 
Afrime: ; Largime: Shkëlzen Ruçi (Gjilani), Albano Aleksi (Teuta), Rustem Hoxha (Teuta), Xhekson (Gjilani), Vladimir Esin, Oltion Rapa
Trajner: ?

TIRANA
Afrime: Elton Kale (Flamurtari), Agustin Torasa (Flamurtari), Idriz Batha (Flamurtari); Largime: Toni Mauexhe, Namdi Oduamadi, Junus Sentamu, Vincent Atinga
Trajner: Ardian Mema, i konfirmuar

VLLAZNIA
Afrime: ; Largime: Dan Ignat, Valto Zeqaj, Dejvi Bilali, Kollins Eziamaka
Trajner: ?

BYLISI
Afrime: ; Largime: Dose Kofi, Ildian Shyti
Trajner: Veljko Dovedan, i konfirmuar

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.