Letër e hapur, Kamza i ankohet Dukës për gjykimin

0

Drejtuesit kamzalinj kërkojnë nga FSHF-ja të tregojë kujdes me gjykimin, pasi në 5 ndeshjet e fundit ka pasur tendencë të hapur kundër skuadrës së tyre

Klubi i Kamzës i është drejtuar Federatës Shqiptare të futbollit me një shkresë zyrtare, më saktë një letër të hapur, ku i tërheq vëmendjen për dëmin që po i shkaktojnë skuadrës së tyre gjykimet në këto javët e fundit. Pas ndeshjes në Korçë, ku Kamza u mund 3-2 dhe tani rrezikon shumë qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar, drejtuesit kanë analizuar me kujdes situatën dhe kanë konstatuar se gjithçka vjen për shkak të gjykimit tashmë të hapur kundër skuadrës së tyre. Irritimin e tyre për gjykimin kamazalinjtë e kanë shprehur që pas ndeshjes me Skënderbeun, ku pretendojnë se penalltia e korçarëve nuk ekzistonte, ndërkohë që Plakut i është mohuar një penallti në minutat e fundit.

Për të bindur edhe opinionin publik, klubi i Kamzës ka renditur njëri pas tjetrit gabimet që janë bërë në dëm të Kamzës në 5 ndeshjet e fundit në kampionat, duke nisur nga transferta e Vlorës, për të vazhduar me ndeshjet me Laçin, Partizanin, Kukësin dhe së fundit Skënderbeun. Drejtuesit kamzalinj kërkojnë nga FSHF-ja të tregojë më shumë kujdes dhe përgjegjshmëri për ndeshjet në vazhdim të kampionatit, që skuadra e tyre të mos dëmtohet më shumë. Po ashtu, kërkohet edhe nga mediet sportive që të pasqyrojnë çdo detaj të skenarit kundër Kamzës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here