Lester Siti zgjedh trajnerin e ri, i beson Shekspirit

0

Iku Klaudio Ranieri, erdhën dy fitore rresht dhe një lojë shumë e mirë. Rastësi? Ndoshta, por në drejtim ishte ndihmësi i Ranierit, Kreig Shekspir.

Ky i fundit u emërua trajner i përkohshëm, por suksesi i tij në dy ndeshje ka bindur pronarët e klubit kampion që t’i besojnë stolin Shekspirit deri në fund të sezonit.

Një zgjedhje logjike, sepse ai e njeh shumë mirë skuadrën dhe ka miqësi me lojtarët kryesorë në skuadër, ndërsa një trajner i ri në këtë moment do të vuante sa të ambientohej e të gjente ekuilibrat e duhur.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.