Lenjani: Portugalinë e respektuam shumë!

0
Arlind Ajeti dhe Ermir Lenjani, gjate ndeshjes miqesore te futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi-France, 1-0, e luajtur ne stadiumin Elbasan Arena, ne qytetin e Elbasanit. /r/n/r/nArlind Ajeti and Ermir Lenjani during the friendly football match between Albania and France at the Elbasan Arena stadium in Elbasan on June 13, 2015.

 

Ermir Lenjani, për “Supersport”, është shprehur se kanë respektuar shumë kundërshtarin, por thotë se në fund u ndëshkuan nga fati. “Në pjesën e parë treguam shumë respekt për Portugalinë, por në pjesën e  dytë bëmë lojën tonë. Në fund ishim të pafat, por ne duhet të vazhdojmë me këtë lojë”, u shpreh ai.  Ai ka sqaruar se kishte detyra me defansive se ndeshja me Danimarkën dhe se duhej të ndihmonte më tepër Agollin. “Urdhërat e trajnerit ishin shumë të qarta për mua, kisha më shumë detyra defanisve dhe besoj se ia kemi dalë shumë mirë bashkë me Agollin që të mbulojmë krahun tonë”, tha ai.

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here