Legjenda e njohur trondit Anglinë: Nëse nuk vazhdon, Liverpuli nuk e fiton dot “Premier League”

0

Pikëpyetje të mëdha janë duke u ngritur jo vetëm në Itali dhe Spanjë për mënyrën sesi do të vazhdojë kampionati ku ka konkurrencë të madhe mes dy ekipeve për titullin, por njëkohësisht edhe në Angli.

Liverpulin e ndajnë vetëm dy fitore nga titulli, ndërsa legjenda e njohur e Anglisë, Alan Shearer, shprehet se “Premier League” nuk do i jepet nëse kampionati ndalon.

“Nëse nuk mund ta mbaroni sezonin, nuk ka kampionat dhe heqje. Do të ishte e vështirë për disa klube të pranojnë, por nëse nuk është e mundur të luani ndeshje, atëherë nuk mund të dhuroni tituj.

Për Liverpoolin do të ishte jashtëzakonisht e vështirë të pranohej. Sidoqoftë, nuk e kuptoj që do të ishte e drejtë t’i dorëzohej kampionatit pavarësisht faktit se është e qartë se askush nuk do të arrijë më ta. Ata kanë nevojë për gjashtë pikë. Nuk i fituan ato, kështu që sezoni duhet të konsiderohet i pavlefshëm. Do të ishte krejtësisht ndryshe nëse Liverpool do të kishte siguruar tashmë kampionatin. Është një skenar i tmerrshëm, por është opsioni i vetëm, ”shtoi 49-vjeçari. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.