Lajpcigu refuzon 80 milionë, Nabi Keita “masakër” në stërvitje

0

Mesfushori i RB Lajpcigut, Nabi Keita, duket se e ka humbur totalisht qetësinë, duke parë që klubi gjerman nuk e lejon të largohet për te Liverpuli.

The Reds ofruan ditët e fundit 80 milionë euro për talentin që krahasohet me N’Golo Kanté, por Lajpcigu refuzoi bujshëm.

Reagimi i Keitasë mund të shihet në videon më poshtë. Dje në stërvitje një shok i ndërhyri keq dhe pak më vonë Keita e bëri për spital, aq sa plasi sherri në fushë dhe stërvitja u anulua.

Lajmi i mirë që Diego Deme, i cili ishte viktima  faullit të ashpër, të mos ketë dëmtim të rëndë. Sot Keita ka vizituar Demen dhe i ka kërkuar falje, duke u pajtuar me të.

The midfielder clattered through team-mate Diego Demme with a retaliation challenge

Demme was helped by coach Ralph Hasenhüttl and medical staff with his leg heavily padded

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image