Lajm i keq për Gjimshitin, Avelino mund të dënohet

0

Djersa e derdhur në fushë mund të shkojë dëm tek Avelino, pasi skuadra e Berat Gjimshitit rrezikon të zbresë në zonën e ftohtë.

Në renditje Avelino është në mesin e qetë të Serisë B, por sot ka vazhduar procesi për trukime nga sezoni 2013/14 dhe Prokuroria ka konfirmuar kërkesat e saj: 7 pikë minus në renditje, 140.000 euro gjobë, dënime edhe për shumë ish-futbollistë të Avelinos, duke përfshirë edhe veteranin Kastaldo, që luan ende tek Avelino.

Javën e ardhshme jepet verdikti: nëse fiton Prokuroria, Avelino shkon 34 pikë, shumë pranë rënies direkte nga Seria B.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here