Lacio publikon listën UEFA, përfshihet edhe Kaseres

0

Lacio ka publikuar listën e lojtarëve që trajneri Simone Inzagi ka zgjedhur për të vijuar aventurën në Europa League, ku në turin e ardhshëm do të përballet me Steauan e Bukureshtit, më 15 dhe 22 shkurt. Risia është mbrojtësi Martin Kaseres, i bashkuar me Lacion në janar, ndërsa mbetet jashtë portieri Ivan Vargiç, i cili luajti dy ndeshje në fazën e grupeve dhe bëri disa gabime.

LISTA

Portierë (2)

– Strakosha, Guerrieri.

Mbrojtës (10)

– Basta, Bastos, Kaseres, de Vrij, Lukaku, Marusiç, Patrik, Radu, Luiz Felipe Ramosh, Uollas.

Mesfushorë (8)

– Kreko, Di Xhenaro, Leiva, Luliç, Luis Alberto, Milinkoviç, Murxhia, Parolo

Sulmues (4)

– Kaisedo, Felipe Anderson, Imobile, Nani.

 

Lista B: Armini, Çirilo, Miçeli, Petrika, Reci e Spurio.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.