Laçi para Teutës, mungon Sefgjini dhe kthehet Lushkja

0

Mbrojtësi i krahut të majtë është i skualifikuar, ndërsa futbollisti kavajas e ka lënë pas dëmtimin

Laçi nuk ka pushuar, që ditën e djeshme bardhezinjtë kanë zbritur në fushën e blertë për të nisur nga puna për sfidën e së dielës me Teutën në shtëpi. Ditën e djeshme ekipi kurbinas ka zhvilluar një seancë të lehtë stërvitore dhe në vijim pritet të punohet më së tepërmi në aspektin tekniko-taktit, pasi ndeshja e radhës është në prag. Ndaj durrsakëve mungesë e sigurt është ajo e Taulant Sefgjinit, i cili u ndëshkua në ndeshjen me Kamzën me karton të verdhë, që ishte i katërti për të. Këtë javë ai do të pushojë dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen hapëse të fazës së tretë kundër Partizanit në transfertë. Para seancës së djeshme trajneri Mezani ka zhvilluar një analizë të shkurtër me lojtarët e tij, për të vijuar më pas me aplikimin e planit stërvitor. Tekniku vlonjat duhet të mendojë edhe për lëvizjet në formacion, teksa pritet që në vend të Sefgjinit të luajë Arbër Shala, mbrojtësi që vjet u transferua nga Gjilani te Laçi dhe luajti në 29 takime. Këtë sezon është aktivizuar më pak, në 10 ndeshje, gjysmën e tyre i ka nisur si titullar.

INFERMIERIA – Në seancën e djeshme stërvitore i diferencuar punoi sërish mesfushori Sherif Kallaku, i cili pas sfidës me Kamzën ka pasur shqetësime dhe nuk ishte nën urdhrat e trajnerit Mezanit të mërkurën në Kupë ndaj Luftëtarit. Lajme të mirë vijnë nga Regi Lushkja. Kavajasi i mesfushës kurbinase dje është bashkuar me grupin pas një periudhe 10-ditore që punonte veçmas. Duket se ai e ka lënë pas dëmtimin tani dhe me Teutën do të jetë gati. Gjithsesi duhet pritur dhe parë, pasi edhe Lulaj nisi në fillim të javës punë me grupin, por nuk u grumbullua në Kupë, për shkak se ende nuk ka ritmin e duhur. Sot dhe nesër do të kuptohet gjithçka në lidhje lojtarët që do të jenë të gatshëm për sfidën me Teutën.

Vladimir Prenga

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image