“La bestia negra” është Reali

0

Tepër i fortë për futbollin gjerman, por sërish jo mjaftueshëm i fortë për Realin.

Kjo është përgjigja në lidhje me cilësinë e Bajernit, pas vajtjes së gjysmëfinaleve në Champions League.

Humbja 2-1 është e hidhur sepse ishte e panevojshme dhe e tepruar. Bajerni pati zotërimit e topit dhe krijoi me shumë raste për shënim, por sërish u mund.

Duket dështimi i radhës me rivalët spanjollë.  Edhe pse Ronaldo ishte krejtësisht jashtë loje, kampionët në fuqi të Europës ishin më efektivë, gjakftohtë, të pamëshirshëm.

Në fakt, për këto cilësi ka qenë historikisht i frikshëm Bajerni. Kështu lindi edhe emri “la bestia negra” (Bisha e zezë).

Megjithatë, Bisha e zezë e vërtetë në Europë aktualisht është Reali i Madridit.

  • KOMENT NGA KRYEREDAKTORI I SPORT BILD, MATIAS BRYGELMAN
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.