Kur loja bëhet serioze, Besart Berisha shënon gola të çmendur si ky (VIDEO)

0

Besart Berisha është si vera, sa vjen e përmirësohet me kalimin e viteve.

Sidomos kur bëhet fjalë për ndeshje të mëdha nga ato që vendosin sezonin, sulmuesi shqiptar kthehet në përbindësh zone.


Sot Melburn Viktori nisi fazën play-off për titull në Australi dhe në gjysmëfinale priste Adelaiden.

Pjesa e parë e dobët, e dyta u ndez pa mbushur një orë lojë: gol Adelaide, barazim brenda 5 minutash Viktori dhe më pas asgjë deri në fund.

Në minutën e 89-të u ndez stadiumi nga Besart Berisha: kros në zonë, roveshatë si Kristiano Ronaldo ndaj Juventusit dhe gol, 2-1 dhe Melburni në gjysmëfinale.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.