Kupat e Europës, asnjë gjobë nga UEFA

0
FUTBOLL KUKESI LEGIA - Ndeshja e futbollit, Kukesi-Legia e Varshaves e Polonise, e vlefshme per turin e trete paraeleminator te kupes UEFA Europa League, e cila eshte nderprere pasi nje prej lojtareve te Legias eshte goditur gjate lojes ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane. /r/n/r/nFUTBOLL KUKESI LEGIA - Ndeshja e futbollit, Kukesi-Legia e Varshaves e Polonise, e vlefshme per turin e trete paraeleminator te kupes UEFA Europa League, e cila eshte nderprere pasi nje prej lojtareve te Legias eshte goditur gjate lojes ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane.

Për herë të parë në vitet e fundit asnjë nga 5 ndeshjet e luajtura në Shqipëri nuk ka prodhuar qoftë dhe problematikën më të vogël

Drejtuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit thanë jo pa kënaqësi që këtë verë asnjë klub shqiptar nuk ka marrë ende asnjë euro gjobë nga UEFA për mbarëvajtjen e takimeve të luajtura në vendin tonë gjatë Champions dhe Europa League-s. Partizani, Kukësi dhe tre herë Skëndërbeu, si drejtuesit dhe mbi të gjitha tifozët kanë treguar një nivel të lartë pjekurie duke mos ndëshkuar financiarisht klubet e tyre.

Në të shkuarën gjatë çdo vere europiane ka pasur gjoba të konsiderueshme për shumicën e klubeve, kulmi arriti në 2015 me ndeshjen mes Kukësi dhe Legias që u ndërprere dhe u humb madje 0-3 në tavolinë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image