Kupa e Kosovës/ Barazimi me Feronikelin “nxeh” Munishin, trajneri: Toverlanin bëheni Ministër Mbrojtje

0

Në Kosovë janë luajtur ndeshjet e para të gjysmëfinales në Kupë. Në takimin mes Ballkanit dhe Feronikelit u ndal në barazim pa gola. Një ndeshje e luftuar dhe e mbrojtur fortë nga të dyja krahët por veçanëisht nga Feronikelit. E një fakt i tillë u prranua edhe nga vet trajneri Ismet Munishi i cili pas ndeshjes u “ankua” për mbrojtjen e fortë të kundërshtarit.

“E kemi ditur, Feronikeli është një kampion në fuqi dhe të vetmen mundësi që në Evropë të dalin përmes kupës. Ne patëm fat pasi që mund të ishim ndëshkuar. Ne e patëm posedimin dhe iniciativën. Feronikeli u mbrojt shumë mirë ta shohim a do të mbrohet edhe në Drenas. Kështu Toverlanin duhet ta bëjmë ministër të mbrojtjes në qeverinë e re“, tha Munishi./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.