Kuman rreshton Holandën, fillon misioni “Nations League”

0

Trajneri i Holandës, Ronald Kuman, ka përzgjedhur 23 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet e muajit qershor. Tekniku i “tulipanëve” ka menduar të mbajë grupin e njëjtë duke mos patur emra të rinj.

Holanda do të zhvillojë fillimisht një takim me Anglinë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën finale të “Nations League”, ku do të ndeshet në gjysmëfinale me Anglinë. Fituesi i këtij çifti do të përballet me fituesin e përballjes midis Portugalisë dhe Zvicrës.

Portierë
Silesen, Bizot, Vermer

Mbrojtës
Van Anhold, Ake, Blind, Van Dijk, Damfris, Hateboer, De Ligt, De Vrij

Mesfushorë
Van de Beek, Frenki De Jong, Proper, De Roon, Strotman, Vilhena, Vijnaldum

Sulmues
 Babel, Bergbvajn, Luk De Jong, Memfis, Promes

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.