Kritikat në media, Hames u jep përgjigje me një gjest të shëmtuar

0

Kapiteni i Kolumbisë, Hames Rodrigez, ka përfunduar në qendër të debateve e akuzave në Kolumbi, për shkak se u tregoi gishtin e një gazetarëve, duke i ofenduar.

Shtypi kolumbian është treguar kritik për formën e dobët të mesfushorit, i cili edhe te Real Madridi nuk po arrin të bëhet titullar me peshë.

Kjo ka zemëruar Hamesin, i cili u është përgjigjur me ofendim gazetarëve të mbledhur te qendra stërvitore e kombëtares.

Fundjavën e shkuar Kolumbia fitoi me vuajtje ndaj Bolivisë dhe Hames shënoi golin e fitores 1-0, por vetëm pas penalltia e tij u grushtua nga portieri dhe sërish Hames e çoi topin në rrjetë, pak minuta para përfundimit.

Colombia's midfielder James Rodriguez gestures toward the journalists before a training session at the Colombian football Federation in Bogota on March 25 2017 ahead of their FIFA World Cup South American qualifier football match against Ecuador. / AFP PH

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here