Kovaçiç pretendon një vend titullari

0

 

 

Mesfushori Mateo Kovaçiç nuk do t’ia dijë se është i ri. Ai mendon se është lojtar i denjë edhe për titullar te Real Madridi, pavarësisht konkurrencës së madhe (sidomos në mesfushë me Luka Modriçin dhe Toni Krosin). Lojtari kroat u transferua në nga Interi për 30 milion euro, por aktualisht nuk e ka vendin e sigurt në përbërjen bazë të “Los Blancos”. “Çdo futbollist ëndërron të luajë te Reali dhe në moshën time (21 vjeç) ndihem shumë me fat që e kam realizuar këtë. E di se do të jetë shumë e vështirë që të zënë një vend në 11-shen e parë, por jam i bindur se do ia dal”, – ka thënë Kovaçiç.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.