Koronavirusi përhap panik në Itali dhe prek sportin, anullohen mbi 40 evente sportive

0

Koronavirusi ka ngritur alarmin në Itali. Rastet me persona të prekur nga kjo sëmundje janë rritur ndjeshëm përtej Adriatikut, duke përfunduar madje edhe me vdekje. Por kjo situatë aspak e qetë ka ndikuar edhe në sport. Mbi 40 evente sportive janë shtyrë për një datë tjetër për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Takimet e planifikuara për tu luajtur këtë fundjavë në vendet ku janë shfaqur raste nga kjo sëmundje infektuese janë vendosur të luhej në një moment të dytë, megjithëse ende nuk bëhet e ditur një datë për këtë gjë. Përpos Serisë B, janë anulluar edhe ndeshje të ligave amatore apo edhe të sporteve të tjera në basketboll dhe volejboll./Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.