Kombëtarja U19 humb me Italinë

0

Kombëtarja jonë U19 ka humbur me shifrat 1-2 takimin miqësor përballë moshatarëve italianë në “Elbasan Arena”. Pavarësisht paraqitjes së mirë të ekipit të drejtuar nga Altin Lala, italianët arritën ta fitojnë takimin. Ata kaluan të parët në avantazh në minutën e 25-të. Në pjesën e dytë futbollistët tanë ishin më kërkues dhe në minutën e 72-të, Rei Manaj barazoi shifrat me anë të një penalltie. Por 6 minuta më vonë italianët shënuan sërish duke vendosur shifrat përfundimtare në 1-2. Takimi u ndoq nga rreth 4 mijë sportdashës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.