Kjo nuk është Barcelona!

0

PSG masakroi Barcelonën mbrume dhe praktikisht ka mbyllur para kohe diskutimin e kualifikimit për në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Mëngjesin e sotëm mediat në Spanjë e Francë natyrisht janë marrë me atë ndeshje historike, me shtypin katalanas që është treguar shumë i ashpër, duke e quajtur “poshtërim” humbjen e pësuar nga skuadra e drejtuar nga Luis Enrike.

“Desastre”, titullon El Mundo Deportivo, duke iu referuar shkatërrimit të Barcelonës, ndërsa ka zgjedhur Lionel Mesin si njeriun imazh të rrënimit katalanas.

“Shkatërrim total”, shkruan AS.

“Kjo nuk është Barcelona”, shkruan Diario Sport.


“Emeri shkatërron Barcelonën”, titullon Marka.


“E jashtëzakonshme”, titullon L’Equipe në Francë.


“Magjike”, titullon Le Parisien.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.