Kjo Barcelonë thyen edhe mallkimet

0

Çfarë ndodh kur nuk fiton prej 7 ndeshjesh në një fushë si San Sebastiani? E qartë, të dridhen pak këmbët, sidomos kur pëson dy gola në 34 minutat e para të ndeshjes? Një ekip normal do të dorëzohej, fundja 3 pikë janë, rikuperohen, nëse je në krye i shkëputur.

Nuk dorëzohet Barcelona aktuale, një makinë e vërtetë, një skuadër ëndrrash ende pa fituar asgjë me trajnerin e ri Ernesto Valverde, i cili ka transformuar edhe lojtarë që dukeshin të mbaruar apo nuk luanin kurrë.

Fitore 4-2 në San Sebastian ndaj Sociedadit, përmbysjen e nisi Paulinjo, më i kritikuari nga tifozët kur shkoi te Barcelona verën e shkuar.

Asist nga Suarez, ai që shënoi dy golat e përmbysjes në minutat 50 e 71, ndërsa Mesi në fund vendosi qershinë mbi tortë.

Zonja dhe zotërinj, La Liga ka pronar, tani të shohim në Champions.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image