Kërcim së gjati/ Izmir Smajli, mbreti i Europës

0

Izmir Smajli hyn në historinë e atletikës shqiptare, sepse sot u shpall Kampuon Europe në kërcim së gjati.

Smajli arriti të kërcejë 8.08 metra, duke arritur të thyejë edhe rekordin kombëtar.

Kampionati Europian i sallave të mbyllura është duke u zhvilluar në Beograd dhe sukses shqiptar aty është diçka që ia shton vlerën arritjes së Smajlajt.

Ndërkohë, atletja Luiza Gega u rendit në vendin e pestë në garën e 1500 metrave.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image