Keq e më keq për Golden State, LeBron James spikat dhe në sfidën si “ish”

0

Në një ndeshje me mjaft rivalitet dhe emocione Lakers arriti që të merrte një fitore të vuajtur ndaj Cleveland, duke triumfuar me rezultatin e ngushte 109-105. Vijon të bëjë mirë LeBron James, i cili këtë ndeshje realizoi 32 pikë, ndaj ish-skuadrës së tij. Golden State nuk sheh “dritë”, teksa është mundur sërish në ndeshjen me Oklahoma, me rezultatin 123-95. Ishte humbja e katërt radhazi dhe pozitat e tyre ndërlikohen akoma dhe më shumë.

Ndeshje shumë interesante ishte ajo mes Detroit dhe Houston, me këta të fundit që fituan në frymën e fundit, me rezultatin 126-124. Milwaukee në anën tjetër nuk di të ndalet, duke fituar bindshëm ndaj Portland me rezultatin 142-100. Sukses arriti dhe skuadra e New York, që mundi 117-109 ekipin e Boston.

REZULTATET

Philadelphia 121-120 New Orleans,
Atlanta 108-124 Toronto
Milwaukee 143-100 Portland
Boston 109-117 New York
Charlotte 127-109 Indiana
Chicago 124-116 Phoenix
Golden State 95-123 Oklahoma
Cleveland  105-109 Lakers
Houston 126-124 Detroit
Minnesota 101-103 Denver
Utah Jazz 110-119 Sacramento
San Antonio 103-104 Memphis
Dallas 119-113 Brooklyn

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.