Kelmendi e Krasniqi, medalje ari në Uzbekistan

0

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar medaljet e arta në Judo Grand Prix Tashkent2018. E para, në peshën deri në 52 kilogramë, arriti të fitonte me ippon kundër zviceranes Tschopp, duke ngritur në fund medaljen e artë. Kampionia Olimpike vijon me rezultatet pozitive ne sportin e xhudos.

Majlinda Kelmendi

Krasniqi garoi në peshën deri në 48 kilogramë dhe në finale arriti të mposhtë hungarezen Eva Csernoviczki. Në finale ka shkuar edhe Nora Gjakova, e cila mund t’i sjellë Kosovës medaljen e tret në “Grand Prix”-in që po mbahet në Uzbekistan.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.