Kategoria e Parë, rezultatet dhe renditja/ Lushnja surprizon në shtëpi, Korabi nis shkëputjen

0

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe ndeshjen e Kategorisë së Parë. Ajo që bie në sy në grupin A është fitorja e Korabit me rezultatin 1-2 ndaj Erzenit, duke u shkëputur me 4 pikë më shumë se Besëlidhja dhe Kastrioti që ka një ndeshje më pak.

Nga ana tjetër, në grupin B është Lushnja që surprizon duke humbur me rezultatin 0-1 ndaj Pogradecit. Por pavarësisht këtij dështimi, mbajnë vendin e parë në tabelë. /Sport Ekspres/

Grupi A

Tërbuni-Egnatia 3-2
Shkumbini-Veleçiku 1-2
Burreli-Besëlidhja 2-0
Erzeni-Korabi 1-2

Grupi B

Lushnja-Pogradeci 0-1
Turbina-Elbasani 1-0
Iliria-Oriku 1-1
Shënkolli-Devolli 0-1
Apolonia-Besa 1-1

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.