Kategoria e Parë, rezultatet dhe klasifikimi

0

JAVA E 23-të (Rezultatet)

SHKUMBINI 1-1 BURRELI
Golat: Xhyra 70? , Ajazi 28?

POGRADECI 1-3 MAMURRASI
Golat: Pengu 94? , Metaj 3?, 22? (pen), Lala 45?

TËRBUNI 3-1 BUTRINTI
Golat: Agastra 10? (pen), Shala 40?, Mziu 65?, Raboshta 81?

ADA 3-2 DINAMO
Golat: Nika 11? (pen), Goranovic 60?, Kaci 86? , Djarmati 17?, Sulce 58?

ELBASANI 2-1 VELEÇIKU
Golat: E.Dalipi 31?, Dosti 88?, Mustafaj 86?

KAMZA 1-0 ALBPETROL
Golat: Blloku 47? (pen)

LUFTËTARI 3-1 TOMORI
Golat: Galica 14?, 87? (pen) , Nora 43? (pen), Caco 17?

APOLONIA 2-0 HIMARA
Golat: Atanda 7?, Jakupi 65?

Klasifikimi

1 Elbasani 49
2 Apolonia 47
3 Tërbuni 40
4 Dinamo 36
5 Butrinti 35
6 Tomori 35
7 Shkumbini 33
8 Pogradeci 32
9 Luftëtari 28
10 Ada 28
11 Burreli 26
12 Mamurrasi 22
13 Veleçiku 22
14 Kamza 22
15 Himara 21
16 Albpetrol 21

SHPËRNDAJE

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU