Kategoria e Parë, renditja/ Apolonia fiton mes tensioneve dhe dhunës ndaj arbitrit, Lushnja nuk gabon

0

Kanë përfunduar takimet e javës së 13 të Kategorisë së Parë. Në grupin A janë Korabi ka marrë tre pikët e radhës, duke ruajtur në këtë mënyrë kreun , ndërsa Besëlidhja mban ritmin dhe e ndjek nga pas në renditje.

Sa i përket grupit B Lushnja fiton me rezultatin minimal 1-0 me një gol të reaulizuar nga Mezini, ndërsa të njëjtën gjë ka bërë edhe Apolonia. Fierakët kanë dalë me tre pikë nga transferta me Ilirinë, megjithëse ndeshja nuk ka shkuar aq e qetë, Gjatë pjesës së parë është ndërprerë dy herë takimi dhe kjo për shkak se gjyqtari anësor ka pretenduar se është goditur nga tifozeria vendase./Sport Ekspres/

Grupi A

Tërbuni 0-1 Kastrioti | Marku 13?

Veleçiku 0-1 Besëlidhja | Dibra 30’

Burreli 2-1 Erzeni | Hyska 12?, Beci 30? / Lajthi 60’

Grupi B

Lushnja 1-0 Devolli  | Mezini 36?

Elbasani 2-0 Oriku | Peposhi 45’+1’, Duka 50’

Iliria 0-1 Apolonia | Mihana 77’

Turbina 1-2 Besa | Jaupi 71’ (p) / Çelhaka 82’ (p), 86’ (p)

Shënkolli 0-0 Pogradeci

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.