Kategoria e Parë nuk ndalet, që të premten në fushë

0

Më në fund FSHF po ndryshon një traditë pa kuptim, sepse këtë sezon kategoritë e ulta nuk po bëjnë më pushim si në të shkuarën, kur ka pasur ndeshje të kombëtares, a thua se kemi lojtarë nga Kategoria e Parë dhe e Dyta në kombëtare.

Këtë fundjavë në Kategorinë e Parë luhen ndeshjet e javës së tretë play-off dhe tashmë është zbardhur edhe kalendari.

Kamza do të zbresë në fushë e parë, të premten pasdite, kur të presë Erzenin, në një ndeshje të lehtë në letër për kamzallinjtë, por e tillë dukej edhe ajo kundër Shënkollit javën e shkuar.

Të shtunën luhen 6 ndeshje të tjera, ndërsa të dielën do të luhet ndeshja e fundit e javës, me Lushnjen që do të presë Burrelin.

Kategoria e Parë /Java 21

GRUPI A

PLAY-OFF

24 mars, ora 14.00

Kamza-Erzeni 

25 mars, ora 15.00

Shënkolli-Burreli

PLAY-OUT

25 mars, ora 15.00

Tërbuni-Besa

Iliria-Mamurrasi

(Besëlidhja dhe Kastrioti pushim)

 

GRUPI B

PLAY-OFF

25 mars, ora 15.00

Shkumbini – Tomori

26 mars, ora 14.00

Lushnja – Pogradeci

PLAY-OUT

25 mars, ora 15.00

Elbasani – Turbina

Sopoti – Dinamo

(Bylisi dhe Apolonia pushim)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here