Kategoria e Parë, ja grupet në play-off

0

Mbyllet pjesa e parë e sezonit në Kategorinë e Parë, tani nisin ndeshjet play-off dhe play-out.

Sipas rregullores, grupet ndahen në dy pjesë: 5 të parat e çdo grupi vazhdojnë garën për ngjitje në Superiore, 5 të dytat vazhdojnë të ndeshen me njëra-tjetrën për të përcaktuar skuadrat që bien në Kategorinë e dytë dhe ato që luajnë ndeshje shtesë.

Natyrisht, pikët përgjysmohen pas ndeshjeve që u luajtën sot, ndaj renditja ndryshon totalisht, si më poshtë…

KATEGORIA E PARË

RENDITJA NË PLAY-OFF

GRUPI A

Kamza             24 pikë

Besëlidhja       19

Erzeni              18

Burreli             13

Shënkolli         12

 

GRUPI A

Lushnja           21 pikë

Bylis                19

Pogradeci        15

Tomori             12

Shkumbini       11

 

PLAY-OUT

GRUPI A

Kastrioti          11 pikë

Besa                9

Mamurrasi       7

Iliria                 7

Tërbuni            5

 

GRUPI B

Apolonia         11 pikë

Turbina            11

Dinamo           9

Elbasani           8

Sopoti              8

KALENDARI I JAVES SE ARDHSHME

Java 19 Grupi A Play Off

Burreli-Kamza
Erzeni-Beslidhja
Shenkolli: Pushim

Java 19 Grupi A Play Out

Iliria-Kastrioti
Mamurrasi-Besa
Terbuni:Pushim

Java 19 Grupi B Play-Off

Tomorri-Lushnja
Pogradeci-Bylis
Shkumbini:Pushim

Java 19 Grupi B Play-Out

Sopoti-Apolonia
Dinamo-Turbina
Elbasani:Pushim

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here