Kategoria e Parë, bien Tërbuni e Naftëtari!

0

U luajt sot java e fundit play-off në Kategorinë e Parë, aty ku luhen tre ndeshje të mëdha.

Në Peqin Shkumbini priste Naftëtarin dhe peqinasit me një pikë evitonin rënien direkte nga kategoria, duke shkuar te ndeshja shtesë. Naftëtari shënoi i pari, por Obot shënoi golin që dënon Naftëtarin, me Shkumbinin që do luajë ndeshje shtesë.

Në Pukë Tërbuni kërkonte fitoren e mbijetesës matematike, por përballë kishte Korabin, që me një pikë më shumë ishte më i qetë dhe u mbrojt me të gjitha forcat, ndërsa në minutën e 94-t gjeti në kundërsulm golin e festës së madhe, duke mbijetuar pa play-out.

Edhe në Burrel një festë e madhe, sepse Burreli me një fitore ndaj Vllaznisë B siguron mbijetesën pa ndeshje shtesë, ndërsa Vllaznia B do të luajë ndeshje shtesë.

SHQIPËRI – KATEGORIA E PARE

17:00

Kastrioti – Egnatia          2-3

Golat: Marku 29′, Çutra 70′ pen. / Okebugu 41′, Antoni Bexhi 64′, Dosti 90’+3

Dinamo – Erzeni            0-3

Goli: Xhixhiua 45′, E. Troplini 49′, Xhemalaj 88′

Tomori – Apolonia          1-1

Goli: Mitraj 50′ / Prifti 35′

Tirana – Bylis                2-1

Golat: Greca 30′, 61′ / Murataj 45′

Burreli – Vllaznia B        2-0

Golat: Danaj 43′, Ajazi 45′

Tërbuni – Korabi          0-1

Goli: Prendi 90’+4

Turbina – Iliria             5-3

Golat: Qorri 27′, 79′, 85′, Dollani 53′, Shkreta 71′ / Turkaj 15′, Bardhi 69′, 74′

Shkumbini – Naftëtari     1-1

Golat: Obot 45′ / Gjoka 13′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.