Kastrioti thuajse në Superiore, fitore të arta për Burrelin, Tërbunin e Besën

0

Merr fund sezoni i rregullt në Kategorinë e Parë dhe në grupin A tani e tutje do të luhet kot ne play-off, sepse Kastrioti fitoi sërish, me Shijak, duke u ngjitur në Superiore. Egnatia u mund nga Tërbuni dhe tashmë vetëm matematika i jep shpresë.

Në play out mbetet Korabi, që u mund në Kavajë nga Besa, ndërsa ndeshjet play out do të jenë beteja, me përgjysmimin e pikëve.

GRUPI A
14:00 Burreli -Vllaznia B 2-0 (Beçka 67′, Ajazi 80′)
14:00 Tërbuni – Egnatia 3-2 (Nimani 34′, 43′, Gjini 66′ / Nako 33′, Melani 36′)
14:00 Besëlidhja – Dinamo 1-0 (Ndreca 69′)
14:00 Erzeni – Kastrioti 1-2 (Teqja 69′ / Lilaj 22′, Mziu 48′ pen. )
14:00 Besa – Korabi 2-1 (Thaçi 18′, Pasha 37′ pen. / Prendi 32′)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.