Kartoni i kuq më qesharak në Francë

0

Ngjarje e çuditshme fundjavën e shkuar në kampionatin francez në ndeshjen Anzher-Bastia.

Mesfushori i Bastias, Janik Kahuzak, u zëvendësua dhe kur doli nga fusha, pa dashje arbitri i katërt e preku lehtë në fytyrë me tabelën elektronike të ndërrimeve.

Kahuzak u nervozua dhe i hodhi tabelën në tokë. Gabim i madh: karton i kuq direkt për të, i katërti sezonal, rekord në karrierën e 32-vjeçarit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.