Kaosi që gjen zgjidhje te Vllaznia, hapin thesin për rrogat e prapambetura në klub

Situata që Jonuz e mori Vllaznia nuk ishte aspak e mirë. Por pavarësisht kësaj, ekipi shkodran ndodhet në vendin e parë të rennditjes. Ndërsa optimizmi është rikthyer si kurrë më parë në krahun e tifozëve, e njëjta përgjigje vjen edhe nga Bashkia e Shkodrës.

Këta të fundit duke vlerësuar të gjithë situatën dhe për t’u mos kryqëzuar nga njerëzit, kanë zgjedhur që t’ia lehtësojnë disi problemet Vllaznisë. Një fond prej 200 milionë lekësh do të shkojë për pagat e papaguara të punojësve në stadiumin “Loro Boriçi”. /Sport Ekspres/