Kaos me Sane, Bajern del me deklaratë çoroditëse

0

Transferimi i mundshëm i Leroj Sane nga Mançester Siti te Bajerni është kthyer në një telenovelë plot surpriza.

Ditet e fundit u duk gjithçka e kryer, sepse trajneri Niko Kovaç deklaroi se transferimi i Sanesë ishte shumë pranë dhe ishte i bindur që Bajerni do ia dilte ta blinte.

Fjalët e tij terbuan Sitin, që nuk ka ndërmend të bëjë asnjë lëshim dhe kërkon më shumë se 100 milionë euro, ndërsa pas fjalëve të Kovaç nuk e ka fshehur nervozizmin për një deklaratë shumë të nxituar.

Kjo ka bërë që Karl-Hainc Rumenige të nxjerrë blof trajnerin Kovaç: “Nuk është e vërtetë që jemi duke kompletuar blerjen e Sanesë dhe nuk më pëlqeu ajo që Kovaç tha”.

Vetë trajneri i Bajernit kërkoi falje: “Biseduam me klubin ditët e fundit dhe mendova se ishim në rrugën e duhur. U nxitova, nuk duhej të flisja ashtu dhe i kërkova falje Pep Guardiolës. I kërkoj falje edhe klubit, në të ardhmen nuk do lëshoj deklarata të nxituara”.

Dje në mbrëmje edhe Bajerni doli me një komunikatë për shtyp për Sane: “Raportimet mediatike të sotme në lidhje me Sane, i cili dëshiron të transferohet te Bajerni, nuk korrespondojnë me të vërtetën”. Lëmsh…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.