Kamza rigjen fitoren, pa trajner

0

Një ditë pas pushimit nga puna të trajnerit Bledar Devolli, Kamza ka zbritur në fushë për javën e tretë play-off, ku ka pritur Erzenin. Në ndeshjen e dytë rresht në fushën e vet, Kamza më në fund ka marrë 3 pikë qetësie, duke triumfuar 1-0, me një gol të shënuar nga Xhulio Mehmeti në minutën e 22-të.

Një ndeshje e fortë, me ritëm të lartë, por Kamza ishte superiore dhe krijoi më shumë lojë e raste.

Gjithsesi, duhet theksuar diçka: fusha e stadiumit Kamza është skandaloze, saqë edhe pasimi i lehtë i topit te shoku i skuadrës bëhej mision shumë i vështirë, me topin që përplasej nëpër gunga e kthehej në kros. Për të ardhur keq, për një skuadër që është pranë ngjitjes në Superiore.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.