Kamza ndalet nga Dinamo, Apolonia në rrugë të mbarë

0

Sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore. Kamza është ndeshur në fushën e vet me ekipin e Dinamos dhe sfida është mbyllur me rezultatin, 1-1. Rezi ishte autori i golit për ekipin e Devollit, ndërsa Lala kishte kaluar në avantazh në pjeën e parë ekipin e drejtuar nga Igli Allmuça, të cilët regjistrojnë rezultatin e tretë pozitiv, mbas fitoreve me Dinamo U-19 dhe Erzenin.

Në fushë kanë zbritur dhe Erzeni me Apoloninë. Fierakët kanë fituar me rezultatin, 2-1. Kolgega (39’) dhe Zoga (79’) kanë qenë autorët e golave për ekipin jugor.

Gola ka prodhuar dhe ndeshja midis Maliqit dhe Pogradecit. Sfida u mbyll në barazim, 2-2. Shkulaku dhe Ivani ishin golashënuesit e liqenorëve në miqësoren me Maliqin.

 MIQËSORE 

11.08.2018

KamzaDinamo 1-1 (Rezi 56’/ Lala 35′)

ErzeniApolonia 1-2 (Kolgega 39′, Zoga 79′)

MaliqiPogradeci 2-2 (Shkulaku, Ivani)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.